Brezilya
Pink Star Espresso
Kafein Kültür’ü kurduğumuz ilk zamanlarda seçkimizi oluştururken özellikle ana espresso ve yüksek asiditeli filtre kahvelerden hoşlanmayalar için arayışımız hem temiz hem de hafif de olsa kendini hissettiren, sütlü espresso bazlı içeceklere de uyacak bir kahve seçmekti.

Yöre:
Brezilya, Sul de Minas

Üretici:
Kooperatif/Çeşitli Üreticiler

Sahibi:
Cooxupe Üyeleri {12000 Çiftçi}

işlem:
Natürel

Varyete:
Çeşitli Varyeteler (Harman Varyeteler)

Rakım:
750 - 1100 m

Hasat:
2022-2023

Tedarikçi:
Sucafina Specialty

Profil:
Espresso

Tadım Notları:
Tatlı portakal, bitter çikolata, ceviz

Tadım Puanı: 82

Kafein Kultur Brazil Pink Star Espresso

Kavurucunun Notları:

Orkun Üstel

Orkun Üstel

Kafein Kültür’ü kurduğumuz ilk zamanlarda seçkimizi oluştururken özellikle ana espresso ve yüksek asiditeli filtre kahvelerden hoşlanmayalar için arayışımız hem temiz hem de hafif de olsa kendini hissettiren, sütlü espresso bazlı içeceklere de uyacak bir kahve seçmekti. Bu kahve, aynı zamanda kolay kalibre edilebilecek ve kalibrasyon maliyeti de bütçe dostu olacak bir kahve olmalıydı.

Seçki için yaptığımız Sucafina tadım seansında, Brezilya Pink Star kahvesi arayışımız için hem lezzet hem fiyat anlamında hem fikir olduğumuz tam olarak “işte bu!” dediğimiz kahve olmuştu. Bu kahve, kahve severlerce öylesine sevildi ki, 2022 hasat için aldığımız ilk hasat mahsülü hızlıca tükendi ve 2022-2023 dönemi için hazırlanan ikincil hasatın çok yüklü bir kısmının ithalatını gerçekleştirdik. O sebeple yeniden Ana espresso ve filtre için seçkimizde üçüncü kez 2022 ikincil hasatıyla Pink Star aramızda!

Brezilya Pink Star hem ana espresso hem de filtre olarak iki ayrı profilde seçkimizde yer alıyor. Fiyatından da tahmin edebileceğiniz üzere bu kahve bir kooperatif kahvesi. Natürel işlem görmüş ve çeşitli varyetelerden oluşuyor Brezilya Pink Star.
Brezilya Pink Star’ın espresso profilinde kokuda hafif portakal ve fındık, lezzette tatlı portakal , bitter çikolata ve ceviz notaları alacaksınız. Biz çok sevdik, umuyoruz siz de seversiniz! 😊  Keyifli demlemeler!

*Kahvelerimizin filtre profilleri için en az 1,5-2 hafta gaz salınım süresi tavsiye ederiz.