Brezilya
Pink Star Espresso
Arayışımız; özellikle ana espresso ve yüksek asiditeli filtre kahvelerden hoşlanmayalar için hep hem temiz hem de hafif de olsa kendini hissettiren, sütlü espresso bazlı içeceklere de uyacak bir nitelikli kahve seçmekti. Bu kahve, aynı zamanda kolay kalibre edilebilecek ve kalibrasyon maliyeti de bütçe dostu olacak bir kahve olmalıydı...

Yöre:
Brezilya, Sul de Minas

Üretici:
Kooperatif/Çeşitli Üreticiler

Sahibi:
Cooxupe Üyeleri {12000 Çiftçi}

işlem:
Natürel

Varyete:
Çeşitli Varyeteler (Harman Varyeteler)

Rakım:
750 - 1100 m

Hasat:
2022

Tedarikçi:
Sucafina Specialty

Profil:
Espresso

Tadım Notları:
Hafif Kayısı, Fındık, Tütün

Tadım Puanı: 80,75

0007

Kavurucunun Notları:

Orkun Üstel

Orkun Üstel

Arayışımız; özellikle ana espresso ve yüksek asiditeli filtre kahvelerden hoşlanmayalar için hep hem temiz hem de hafif de olsa kendini hissettiren, sütlü espresso bazlı içeceklere de uyacak bir nitelikli kahve seçmekti. Bu kahve, aynı zamanda kolay kalibre edilebilecek ve kalibrasyon maliyeti de bütçe dostu olacak bir kahve olmalıydı.

Seçki için yaptığımız Sucafina tadım seansında, Brezilya Pink Star kahvesi arayışımız için hem lezzet hem fiyat anlamında hem fikir olduğumuz tam olarak “işte bu!” dediğimiz bir nitelikli kahve oldu!


Brezilya Pink Star hem ana espresso hem de filtre olarak iki ayrı profilde seçkimizde yer alıyor. Klasik espresso lezzetlerinden dolayı ana espresso olarak belirlediğimiz bu kahvenin yanı sıra, listemizde daha asidik ve hafif çayımsı gövdeli bir alternatif espresso kavrumu kahvemiz de bulunmakta. Fiyatından da tahmin edebileceğiniz üzere bu kahve bir kooperatif kahvesi. Bal işlem görmüş ve çeşitli varyetelerden oluşuyor Brezilya Pink Star. Sucafina sitesinde dikkatinizi çekerse işlem türü için ‘’Pulped Natural’’ yazar, Pulped Natural, kabuğu ayıklanmış natural demek yani Bal İşlemin diğer bir şekilde ifadesi.

Brezilya Pink Star’ın espresso profilinde kokuda fındık ve tütün, lezzette hafif kayısı , fındık ve tütün notaları alacağınız, asidite sevmeyenlere sakin ama lezzetli bir filtre; espresso olarak da gövdeli, daha bitter notalarda, sütlü içeceklere uyabilecek keyifli bir kahve sunmak istedik sizlere. Biz çok sevdik, umuyoruz siz de seversiniz! 😊  Keyifli demlemeler!

*Kahvelerimizin filtre profilleri için en az 1,5-2 hafta gaz salınım süresi tavsiye ederiz.