Kenya
Ichuga AB
Nitelikli kahve dünyası için Kenya kahveleri, Afrika Yıkama stilleri, parlak asiditeleri, güçlü komplekslikleri ile nam salmış üretimlerdir. Kenya kahveleri, ayrıca benim de her zaman sevdiğim kahvelerden olmuştur. Seçkimizde ikinci kez Ichuga AB kahvesi yükselmiş puanı, nefis hasatıyla tekrardan aramızda.

Yöre:
Kenya, Nyeri, Karatina

Üretici:
Kiama Kooperatifi ile Çalışan Çiftçiler

Çiftlik/İstasyon:
Ichuga istasyon

İşlem:
Yıkanmış

Varyete:
Ruiru 11, SL28, SL34

Rakım:
1700 m

Hasat:
2022

Tedarikçi:
Sucafina Specialty

Profil:
Filtre

Tadım Notları:
Limon, Kırmızı elma, Nektarin, Bergamotlu çay

Tadım Puanı: 89

Kenya Ichuga AB

Kavurucunun Notları:

Orkun Üstel

Orkun Üstel

Nitelikli kahve dünyası için Kenya kahveleri, Afrika Yıkama stilleri, parlak asiditeleri, güçlü komplekslikleri ile nam salmış üretimlerdir. Kenya kahveleri, ayrıca benim de her zaman sevdiğim kahvelerden olmuştur. Seçkimizde ikinci kez Ichuga AB kahvesi yükselmiş puanı, nefis hasatıyla tekrardan aramızda. Bu nedenle bu nitelikli kahveyi seçkimizde bulundurmaktan dolayı sevinçliyim.

Kenya Ichuga AB, bilinen birçok Kenya kahvesi gibi bir istasyondan çıkma, bir kooperatif kahvesi. Kiama Kooperatifi üyelerinin toplam üretimi olan Ruiru 11, SL28, SL34 varyetelerinin harmanı bu kahvenin yıkanma işlemini Nyeri bölgesindeki Ichuga İstasyonu üstlenmiştir.

Kahvenin İşleNmesi:

Kirazlar toplandıktan sonra istasyona teslim edilir. Fermantasyon işlemi öncesi az ve fazla olgunlaşmışlar ayrıştırılır. Kiraz ayıklaması sonrasında kirazlar ayrıştırıcı ile çekirdekler kabuklarından ayrıştırılır ve çekirdekler müsilaj üzerindeyken fermantasyona bırakılır. Fermantasyon sonunda yıkama işlemi ile müsilajlar temizlenir ve kahveler yükseltilmiş yataklarda iklimsel koşullara göre değişmekle beraber genel olarak 14 gün civarında kurutma sürecine alınır. Kurutma süreci sonunda parşömenler temizlenir ve paketlenir.

Kenya Ichuga AB kahvemiz kokuda limon, portakal, lezzette limon, kırmızı elma, nektarin, bergamotlu çay notaları alacağınız güçlü asiditesi damakta yoğunluğu hissedilen nitelikli bir kahve. Hazırladığımız reçete ile oldukça iyi bir lezzet yakaladık, umarız sizler de beğenirsiniz.

Keyifli demlemeler.

*Kahvelerimizin filtre profilleri için en az 1,5-2 hafta gaz salınım süresi tavsiye ederiz.