Kolombiya
Alonso Bustos El Mirador
Nitelikli kahve seçkimiz için 2022 Hasatlarını seçmek adına yaklaşık iki buçuk üç ay süredir çalışıyoruz. Sucafina tadım seanslarımızda masada aroma ve lezzet anlamında açık ara ışıl ışıl parlayan biricik kahve Alonso Bustos üretimi Anaerobik Natürel Pacamara’ydı...

Yöre:
Kolombiya, Huila, Bolibar

Üretici:
Alonso Bustos

Çiftlik/İstasyon:
Finca El Mirador

İşlem:
Anaerobik Natürel

Varyete:
Pacamara

Rakım:
1600 m


Hasat:
2022


Tedarikçi:
Sucafina Specialty


Profil:
Filtre


Tadım Notları:
Ananas, Hafif Likör, Yeşil Elma, Yeşil Üzüm

Tadım Puanı: 87

Kolombiya Alonso Bustos El Mirador

Kavurucunun Notları:

Orkun Üstel

Orkun Üstel

Nitelikli kahve seçkimiz için 2022 Hasatlarını seçmek adına yaklaşık iki buçuk üç ay süredir çalışıyoruz. Sucafina tadım seanslarımızda masada aroma ve lezzet anlamında açık ara ışıl ışıl parlayan biricik kahve Alonso Bustos üretimi Anaerobik Natürel Pacamara’ydı. Bu kahve, tadıma katılan herkesin favorisi oldu.

Kolombiya Alonso Bustos El Mirador

Alonso Bustos Kolombiya, Bolibar’da yer alan Finca El Mirador çiftliğinin ikinci nesil kahve üreticisi. Bu çiftlik Alonso’ya eşi aracılığı ile miras kalmış. 2017 yılında Alonso, çocuklarının da verdiği ilhamla nitelikli kahve üretimine başladı. Ve bunun için tarlasına Pacamara varyetesini dikti.

Kahvenin İşleNmesi:

Kolombiya Alonso Bustos El Mirador
Kolombiya Alonso Bustos El Mirador

Hasat zamanı nitelikli kahve üretimi için sadece iyi derecede olgunlaşmış kirazlar elle toplanıp, fermantasyon ve işlemeye bırakılır.

Toplanmış Pacamara kirazları mühürlenmiş torbaların içerisinde 120 saat boyunca anaerobik biçimde fermente edilir, fermantasyon sonrasında kurutma için üstü tente ile kapatılmış yataklarda eşit kurutma için kirazlar düzenli karıştırılarak kurutulur. 

Kolombiya Alonso Bustos Mirador kokuda ananas, vişne, likör, lezzette ananas, yeşil elma ve yeşil üzüm notaları sunan oldukça berrak, kelimenin tam anlamı ile kıpır kıpır ve oldukça keyifli bir kahve.

Keyifli demlemeler!