Brezilya
Pink Star
Arayışımız; özellikle ana espresso ve yüksek asiditeli filtre kahvelerden hoşlanmayalar için hep hem temiz hem de hafif de olsa kendini hissettiren, sütlü espresso bazlı içeceklere de uyacak bir kahve seçmekti. Bu kahve, aynı zamanda kolay kalibre edilebilecek ve kalibrasyon maliyeti de bütçe dostu olacak bir kahve olmalıydı...

Yöre:
Brezilya, Sul de Minas

Üretici:
Kooperatif/Çeşitli Üreticiler

Sahibi:
Cooxupe Üyeleri {12000 Çiftçi}

işlem:
Natürel

Varyete:
Çeşitli Varyeteler (Harman Varyeteler)

Rakım:
750 - 1100 m

Hasat:
2022

Tedarikçi:
Sucafina Specialty

Profil: Filtre

Tadım Notları:
Hafif Şeftali, Bitter Çikolata, Tütün

Tadım Puanı: 81,25

0007

Kavurucunun Notları:

Orkun Üstel

Orkun Üstel

Arayışımız; özellikle ana espresso ve yüksek asiditeli filtre kahvelerden hoşlanmayalar için hep hem temiz hem de hafif de olsa kendini hissettiren, sütlü espresso bazlı içeceklere de uyacak bir kahve seçmekti. Bu kahve, aynı zamanda kolay kalibre edilebilecek ve kalibrasyon maliyeti de bütçe dostu olacak bir kahve olmalıydı. 


Seçki için yaptığımız Sucafina tadım seansında, Brezilya Pink Star kahvesi arayışımız için hem lezzet hem fiyat anlamında hem fikir olduğumuz tam olarak “işte bu!” dediğimiz kahve oldu!

Şimdi 2022 hasatıyla Pink Star ile birlikteliğimize devam ediyoruz!

Brezilya Pink Star hem ana espresso hem de filtre olarak iki ayrı profilde seçkimizde yer alıyor.. Fiyatından da tahmin edebileceğiniz üzere bu kahve bir kooperatif kahvesi. Bal işlem görmüş ve çeşitli varyetelerden oluşan kısa süreli fermente edilmiş bir Natürel kahve Brezilya Pink Star. Bu kahveye Pink Star ismini Sucafina Specialty veriyor. Sucafina çeşitli kooperatifler tarafından üretilen bu Brezilya kahvelerini boyut sınıflandırmasına göre isimlendiriyor. Çekirdek boyutu 15-16 aralığında kalan Brezilya kahveleri Crystal, 17-18 aralığındaki Brezilyaları Diamond adını alırken 19 ve üstü aralıkta kalan Brezilyalar Pink Star adını alıyor. 

Brezilya Pink Star’ın filtre profilinde kokuda kakao ve tütün, lezzette hafif şeftali, bitter çikolata ve tütün notaları alacağınız, asidite sevmeyenlere sakin ama lezzetli bir filtre; espresso olarak da gövdeli, daha bitter notalarda, sütlü içeceklere uyabilecek keyifli bir kahve sunmak istedik sizlere. Biz çok sevdik, umuyoruz siz de seversiniz! 😊


Keyifli demlemeler!

Brezilya Pink Star
V60 Demleme Reçetesi